Please register to the site before you can sign for a list.
No account yet? Register
štvrtok, 14 marec 2013 09:17

Škodlivosť mikrovlniek

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Škodlivosť mikrovlniek Škodlivosť mikrovlniek

Špecialisti na feng-shuei, citliví ľudia, ktorí vnímajú energiu v priestore i tí, ktorým nie je ich zdravie ľahostajné, tak všetci svorne prehlasujú, že mikrovlnka je nebezpečný prístroj, od ktorého je lepšie držať sa čo najďalej. I ja patrím k zaprisahaným odporcom tohto vynálezu, ktorého existenciu som ochotná tolerovať maximálne tak na pôde vedeckých laboratórií.

Táto téma je predsa už toľkokrát diskutovaná, že aspoň podľa mňa nemôže mať o škodlivosti mikrovlniek nikto pochýb. A že ide len o moje vrúcne prianie, zisťujem vždy, keď navštívim obydlie svojich najbližších priateľov, susedov, kolegov a známych. Mikrovlnka je jednoducho novodobý "mor", ktorý sa rozmohol snáď vo väčšine domácností.

Čím toľko škodí?

Priaznivci tohto prístroja možno namietnu, že im usporí veľa času a sú šetrné. A o to práve ide. Varením či ohrievaním jedla na prirodzenom zdroji energie, ako sú drevo, uhlie, plyn i elektrina, získava pokrm tak nevyhnutnú čchi, onú životnú silu, ktorá jedlo zhodnocuje a povyšuje na vyššiu úroveň. Dá sa povedať, že čím dlhšie sa jedlo pripravuje, čím väčšia pozornosť sa mu venuje, tým viac čchi sa v ňom akumuluje. Zrýchlením tohto procesu v mikrovlnnej rúre si čas nešetríme, ale paradoxne sa oň vlastne okrádame. Rovnako tak sa okrádame o vitamíny a minerálne látky, ktoré sa pôsobením mikrovĺn preukázateľne znehodnocujú.

Mikrovlnné rúry predávajú molekulám vlnenie, ktoré sa nikde v prírode nevyskytuje a nie je vlastné ani ľudskému telu. Táto neprirodzená energia sa v organizme musí vyžiariť a môže spôsobiť veľké škody v bunečnom metabolizmu. Ľudia s rizikom alebo prekonaným onkologickým ochorením by preto mikrovlnku nemali používať v žiadnom prípade.

A jedlom to nekončí

Vysokofrekvenčné magnetické vlnenie rozprestierajúce sa v okolí mikrovlnej rúry zabraňuje prúdeniu pozitívnej energie v priestore a je zdrojom takzvaného elektrosmogu, ktorý je jednoznačne zdrojom negatívnej energie. Uvedomte si, že mikrovlnné rúry sa spravidla vyskytujú v kuchyni - centre rodinného života. Je tak dosť možné, že sa symbolika mikrovlnky - prístroja, ktorý urýchľuje a umŕtvuje, premietne i do vzájomných ľudských vzťahov. Pripusťte, že všetko, čo vytiahnete z mikrovlnky je akosi bez života. A nechcite, aby také boli i vaše vzťahy účelové a bez záujmu o skutočné hodnoty

Online podpora
LiveZilla Live Help