Please register to the site before you can sign for a list.
No account yet? Register
streda, 13 marec 2013 21:19

Pamätajte si: čím väčší nedostatok minerálov máte, tým skôr zomriete! Alebo máte o to väčšiu šancu, že ochoriete

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Zdrav avyziva Zdrav avyziva

Ako nezomrieť skôr, než je to nevyhnutné?

Genetický potenciál ľudského tela je okolo 120 – 140 rokov. To znamená, že vaše telo bolo na takú dobu „stvorené“! Všetci iste viete, že skutočnosť je ale úplne iná a vy zomriete oveľa skôr! Väčšina z vás sa s tým ale zmierila! Je to vôbec normálne?

Hodnota vášho zdravia

Jednou z vecí, ktorú ste získali zdarma je vaše zdravie! Pretože nemá pre vás merateľnú hodnotu, nevážite si ho! Keď si navyše v novinách prečítate o tom, že by bolo vhodné do neho občas zainvestovať „ťažko“ zarobené korunky, tak to už je pre väčšinu z vás priveľa. Peniaze bez rozmýšľania miniete na iné „prospešné“ veci (časopisy, chipsy, cigarety, alkohol a pod...). Veď na čo si platíte zdravotné poistenie, nie?!
Úplne inak sa ale chováte k veciam, na ktoré ste museli dlhú dobu šetriť! Zoberme ako príklad vaše auto. Plne rešpektujete to, čo uvádza jeho výrobca. Dávate mu správny olej, ktorí vymieňate po predpísaných kilometroch a vôbec nerozmýšľate nad tým, prečo nevydrží navždy. Je to predsa stroj a je treba sa oň dobre postarať. Najlepšie tak, ako uvádza výrobca.
Otázka znie: „prečo toto isté nerobíte s vaším strojom, teda s vaším telom?“ Aj tu jeho „výrobca“ uvádza čo nevyhnutne potrebuje k tomu aby šlapal ako hodinky! Denným palivom a olejom je 70 minerálov, 16 vitamínov, 3-4 mastné kyseliny a 12 aminokyselín!

Chorí a slabí - prví v rade!

Prečo na vašich záhradkách niektoré rastliny napadá a požiera hmyz a niektoré nie? Pretože hmyz požiera také rastliny, s ktorými nie je niečo v poriadku. Hlavne také, ktoré sú choré. Príroda vám aj tým dáva najavo, čo jesť a čo nie.
To isté robia napríklad dravé šelmy v prírode. Taktiež napadajú najskôr choré a slabé kusy. Na tieto lekcie prírody si spomeňte vždy, keď budete rozmýšľať o tom, prečo ste opäť chorý vy, alebo vaše deti!
Schopnosť zdravého tela ničiť baktérie a vírusy je vždy väčšia, ako ich schopnosť množiť sa. Baktérie a vírusy, ktoré útočia na ľudské tkanivá, nikdy nenapadnú zdravé tkanivo! Vždy napadnú len to slabé a choré, ktoré sa pre nich stáva veľmi dobrou „potravou“.

Životná nutnosť!

Približne 35% z vášho organizmu tvoria minerály a zvyšných 65% voda.
Keď pracujete alebo športujete, potíte sa a minerály sa z tela vylučujú. Spotrebovávajú sa rovnako ako benzín a olej vo vašom aute.
Preto tieto prvky musíte dopĺňať priebežne! Je to životná nutnosť!

Potrebné látky musíte dodať zvonku!

Väčšina ľudí sa ale prikláňa k názoru, že tieto živiny je optimálne dodávať telu konzumovaním ovocia a zeleniny a pitím minerálnych vôd. Áno, aj lekári to hovoria. Sú tu však dva podstatné problémy:
1) naša orná pôda je využívaná ba „zneužívaná“ tak intenzívne, že bez prihnojovania umelými hnojivami už nie je schopná poskytovať úrodu. Umelé hnojivá dodajú pôde iba pár základných prvkov, ako je dusík, fosfor, draslík, prípadne ďalšie dva-tri. Žiaľ, tým dodávame rastlinám len hmotu a zvyšujeme iba hektárové výnosy! Pokiaľ však ide o výživnú hodnotu (napr. o obsah minerálov), tá je hlboko pod úrovňou akú mala pred dvesto rokmi. Vlastne si musíte priznať, že tieto minerály zmizli z pôdy dávno pred tým, než ste sa vôbec narodili!
2) keby ste si chceli napríklad zabezpečiť dostatok vápnika len pitím minerálky, museli by ste jej vypiť približne 16 litrov za deň, v prípade magnézia 24 litrov za deň! A to by vás skôr zabilo!
Keby ste si chceli zabezpečiť dostatočný prísun minerálov zo zeleniny, denne by ste jej museli skonzumovať niekoľko kilogramov a to navyše v mnohých druhoch. A to je, uznajte, prakticky nemožné!

Vaše podvedomie

Určite ste sa už stretli s tým, že tehotné ženy dokážu zjesť rôzne druhy potravín, ktoré sa k sebe vôbec nehodia! Sladké, kyslé, vaječné, mäsité, mliečne atď... Proste šialené kombinácie! Uvedomte si ale, že aj vy sa mnohokrát najete a o chvíľu máte opäť hlad. Dostanete napríklad neprekonateľnú chuť na čokoládu, zákusky alebo cukríky.
To s vami takto komunikuje vaše podvedomie a navodzuje vám pocity, ktoré vás nútia viacej jesť. A to všetko s jediným cieľom! Snahou dostatočne zásobiť vaše telo minerálmi! Minerálmi, ktoré sa nedajú ničím iným nahradiť a vaše telo ich nutne potrebuje! S nedostatkom minerálov je spojených viac ako 900 rôznych ochorení!

Ste tým, čo jete a hlavne tým, čo nejete!

Potraviny, ktoré ležia na pultoch obchodov síce nevyzerajú zle, ale sú to v podstate len prázdne schránky. A my ľudia, ktorí ich konzumujeme, tak isto! Len sa okolo seba pozrite! Sme bledí, vyzeráme fádne a nezaujímavo, nemáme žiadnu iskru! Sme presne ako potraviny, ktoré jeme!
Väčšina ľudí dnes tvrdo pracuje. Preto, aby dôstojne žila dnes, ale i v dobe, keď sa už nebudú aktívne podieľať na práci pre spoločnosť. Aj vy možno snívate o tom, ako budete v starobe cestovať a užívať si odpočinok. Nezostanú to ale len vaše sny?

Odovzdali ste zodpovednosť za svoje zdravie!

Pokiaľ teda niekto v dnešnej dobe odmieta investovať do svojho zdravia, vedome tak investuje do príjmu niektorého lekára!
Väčšina z vás im už aj tak dávno prenechala zodpovednosť za svoje zdravie. Lekárom sa totiž za tie roky podarilo presvedčiť vás, že na takéto jednoduché veci (ako je napr. výživa) si sami nestačíte a bez nich ste vlastne stratení. Radšej, ako si zaobstarať minerály (tie kvalitné sa dajú kúpiť už za 39,- Sk denne) si nechávate predpisovať tony práškov a tabletiek.

Čím sa riadiť?

Tí, ktorí ste sa rozhodli, že ponesiete plnú zodpovednosť za svoje zdravie, máte neľahkú úlohu. Ako si vybrať ten pravý doplnok výživy? Čím sa máte riadiť? Na trhu predsa existuje nespočetné množstvo doplnkov výživy, v ktorých je čoraz ťažšie sa zorientovať.
Pozrite sa teda na fakty. Najčastejšie môžete na trhu nájsť minerály v týchto podobách:
a) metalická, napríklad v minerálnych vodách. Táto je pre váš organizmus veľmi málo využiteľná. Pri ľuďoch po štyridsiatke sa môžeme baviť maximálne o 5% využiteľnosti. A to je veľmi málo.
b) chelátovaná, napríklad minerály vo forme rôznych tabliet alebo kapsúl. Sú to v podstate chemicky vyrobené prvky. Preto, aby ich telo prijalo, sú „obalené“ aminokyselinou, proteínom alebo enzýmom. Pri tejto forme môžeme hovoriť už o 40% využiteľnosti. S prihliadnutím k množstvu nežiadúcich únčinkov však zďaleka nejde o ideálnu formu minerálov pre vaše telo.
c) koloidná, je tá najideálnejšia forma minerálov, ktorú dokáže telo spracovať a využiť na neuveriteľných 98 %!
Koloidné minerály sú vlastne jednotlivé molekuly minerálov rozptýlené vo vode. Nie sú to teda žiadne tablety ale tekutina. Rozptýlené častice koloidného roztoku majú záporný elektrický náboj, zatiaľ čo steny tenkého čreva majú kladný náboj. Takže sa vzájomne „priťahujú“.
A toto je aj príčinou, prečo majú koloidné minerály až 98% vstrebateľnosť.
V zásade sa teda prípravky na trhu líšia jednak tým, koľko prvkov (minerálnych, či stopových) obsahujú, v akej forme sú tieto prvky a akým spôsobom daný produkt vznikol.
Keby sme sa držali v rozumnej miere len týchto troch kritérií, iste by sme dali prednosť produktom v koloidnej forme.

Výhody koloidných minerálov

Zvyšujú využiteľnosť vitamínov a ostatných látok. Produkcia enzýmov v tele prebieha výlučne za ich prítomnosti. Tieto minerály sú buď základom jednotlivých enzýmov, alebo s nimi vzájomne pôsobia. Koloidné minerály spomaľujú biologické hodiny človeka.
Zaujímavou a dôležitou vlastnosťou koloidných minerálov je ich vytesňovacia (nahradzovacia) schopnosť. Napríklad nikel, bárium, hliník a pod. v koloidnej forme dokážu z tela vytesniť (vylúčiť) škodlivú formu toho istého prvku.

Vznik koloidných minerálov

Mikroorganizmy v pôde premenia anorganické častice minerálov do formy využiteľnej rastlinami. Rastliny ich absorbujú koreňovou sústavou a prostredníctvom fotosyntézy ich premenia do organickej koloidnej formy. Koloidné minerály ACTIVE pochádzajú z jedinečného prehistorického náleziska v Utahu, starého približne 120 miliónov rokov. Tajomstvo zázračného náleziska dlho poznali len Indiáni. Na základe ich legiend bolo toto nálezisko objavené v roku 1920. Je malým zázrakom prírody, že rastliny zakonzervované v tomto nálezisku sa uchovali dodnes v organickej (živej) podobe.

Akú cenu má vaše zdravie?

 Jedno balenie koloidných minerálov  (954 ml) stojí 60€. Pri odporúčanom dávkovaní (5 ml) vám vystačí zhruba na 189 dní. Jedna denná dávka vás teda vyjde na 0.32€. Porovnajte si to s cenou jedného dňa na PN, s cenou jedného časopisu, balíčka cigariet, chipsov, s cenou 1 litra benzínu či nafty. Stojí vám vaše zdravie za 0.32€ denne?

Chcete žiť dlhšie a zdravšie?

Pokiaľ áno, kontaktujte :  Katarína Lašová, Tel.: 0905 330 262, E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Online podpora
LiveZilla Live Help